Wydarzenia
2021.03.05 14:51

Pomóżcie nam wydać "Rozbite zwierciadło" Antoniny Karpowicz-Zbińkowskiej

Przygotowujemy się do wydania nowej książki dr Antoniny Karpowicz-Zbińkowskiej pt. "Rozbite zwierciadło".

 

Książka ta ukaże się w serii Biblioteki Christianitas w ramach współpracy z Wydawnictwem Benedyktynów w Tyńcu. Część kosztów w tej współpracy pozostaje po naszej stronie. Należą do nich przygotowanie okładki spełniającej wymagania typograficzne i estetyczne serii, czy wsparcie redakcyjne dla Wydawcy na różnych etapach procesu produkcyjnego książki.

 

Nie czerpiemy także zysków z opublikowanych książek stawiając na dotarcie do czytelników. Dlatego prosimy o wsparcie, które zamierzamy wynagrodzić. Dwadzieścia książek po wydaniu powędruje do darczyńców, którzy przeznaczą na nasz projekt przynajmniej 50 złotych.

 

Link do zrzutki

https://zrzutka.pl/8e4tpa

 

O czym jest "Rozbite zwierciadło"?

Książka ta opowiada o muzyce w dzisiejszych czasach. Muzyka stanowi zwierciadło, w którym odbijać się powinna harmonia całego stworzenia, rozumna natura ludzka a także Boski logos. Jednak współcześnie muzyka ta stanowi zwierciadło rozbite na tysiąc kawałeczków. Z różnych względów nie możemy już podziwiać tego zwierciadła w pełnej krasie. Staliśmy się raczej piewcami dawnego, czasem może na poły mitycznego, blasku czasu, kiedy było nienaruszone, a także zbieraczami porozrzucanych odłamków. Próbujemy z nich ułożyć choćby część całości, powodowani oczywistym pędem do poszukiwania piękna i z jego pomocą – Boga. Podświadomie bowiem odczytujemy ślady logosu odbite nawet w najmniejszych znalezionych okruchach tego lustra. Jak doszło do tego rozbicia i na czym ono polega? Czy jest szansa na poskładanie zwierciadła muzyki?

 

Kim jest autorka?

Antonina Karpowicz-Zbińkowska - doktor nauk teologicznych, muzykolog. Członek redakcji "Christianitas". Autorka książek Teologia muzyki w dialogach filozoficznych św. Augustyna oraz Zwierciadło muzyki. Interesuje się filozoficznymi i teologicznymi pryncypiami muzyki, zwłaszcza w ujęciu autorów antycznych i wczesnochrześcijańskich.

 

----- 

Drogi Czytelniku, prenumerata to potrzebna forma wsparcja pracy redakcji "Christianitas", w sytuacji gdy wszystkie nasze teksty udostępniamy online. Cała wpłacona kwota zostaje przeznaczona na rozwój naszego medium, nic nie zostaje u pośredników, a pismo jest dostarczane do skrzynki pocztowej na koszt redakcji. Co wiecej, do każdej prenumeraty dołączamy numer archiwalny oraz książkę z Biblioteki Christianitas. Zachęcamy do zamawiania prenumeraty już teraz. Wszystkie informacje wszystkie informacje znajdują się TUTAJ.


Redakcja

Christianitas - pismo na rzecz ortodoksji